Як отримати субсидію?

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

     Право на отримання житлової субсидіїмають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі – громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Житлова субсидія призначається одному з членів домогосподарства, які зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні (будинку).

       Для отримання державної допомоги в сплаті житлово-комунальнихпослуг необхідно надати наступні документи:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі;
  • декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою;
  • довідки про доходи – в разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення в порядку, встановленому Положенням (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#Text). У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
  • копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  • договір наймання (оренди) житла (в разі наявності);
  • документи, що підтверджують фактичне непроживання особи за адресою.

    Заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем, зокрема з використанням електронного цифрового підпису, за місцем реєстрації заявника (орендарі – за місцем проживання). Вразі отримання надісланих із використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний термін.

У разі непідписання заяви та декларації в зазначений строк подаються нові заява та декларація.

          Житлова субсидія призначається одному з членів домогосподарства які:

  • зареєстровані в житловому приміщенні (будинку);
  • не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, в разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
  • не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, в разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

У вищезазначеному випадку склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *