Верифікація соціальних виплат

Нагадаємо, в Україні існує три етапи перевірок отримувачів субсидій:
 -превентивна верифікація – в режимі реального часу, коли людина звертається за державною допомогою;
 -поточна верифікація – в процесі призначення допомоги;
 -ретроспективна верифікація – після виплат від держави.
       Після цих трьох етапів органи соціального захисту населення здійснюють додаткову перевірку і визначають, чи потрібно людині повернути отримані гроші.
        З 1 січня 2021 року запроваджено превентивна верифікація інформації, яка подається громадянами при зверненні за державною допомогою.      Міністерство фінансів створило інформаційно-аналітичну платформу верифікації, об’єднує в одному місці інформацію про реципієнта з багатьох джерел.
       Як повідомлялося, незаконні соціальні виплати можуть бути повернуті до державного бюджету. По кожному випадку проводиться додаткова перевірка, після чого будуть звернення до суду.
      Наведемо найпоширеніші приклади.
 1. При звернені за наданням житлової субсидії громадянка не зазначила у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що у власності є транспортний засіб з дати випуску, якого минуло менше 5 років, а також не повідомила протягом 30 календарних днів, що її чоловік здійснив покупку автомобіля.

2.  Під час одержання житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг не повідомила протягом 30 календарних днів, про здійснення покупки транспортного засобу, вартість якої на дату покупки перевищує 50 тис. гривень.

3. Заявником не повідомлено про зміну складу зареєстрованих осіб домогосподарства.

1 thought on “Верифікація соціальних виплат”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *