Тривають виїзні робочі інформаційно – роз’яснювальні візити, націлені на легалізацію зайнятості

З 02.08.2021 по 06.08.2021 робочою групою з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Березанської міської ради за участю заступника директора Березанської філії Київського обласного центру зайнятості Лариси Прозорової, головного спеціаліста відділу забезпечення наповнення бюджету головного управління ПФУ у Київській області Ірини Касьяненко, головного спеціаліста – інспектора праці управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради Ірини Мартинець, поліцейського офіцера Березанської територіальної громади здійснено інформаційно – роз’яснювальні візити до суб’єктів господарювання Березанської ТГ:

ФОП  Оксани Бережної, Павла Бережного, Любові Бережної, Ігоря Радіоненка, Віктора Костенка, Марії Вирви, Тетяни Федоріної, Юрія Федоріна, Юрія Галащука, Юлії Федоріної, Алли Шевченко, Марії Гайдук, Михайла Гайдука, Яни Провальної, Яни Соловей, Ігоря Провального, Леоніда Ліпарєва, Максима Чернявки, Антоніни Титаренко та керівника ТОВ «Радуга» Ігоря Ганжи.

Учасники робочої групи нагадали працедавцям, що порушенням трудового законодавства є використання праці найманого працівника без належного укладення трудового договору, відсутність повідомлення територіального органу Державної податкової служби про прийняття працівника на роботу, підміна трудового договору цивільно-правовим договором чи договором про стажування, виплата заробітної плати «у конверті», виплата винагороди працівнику без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичне використання праці працівника повний робочий день (8 годин) при оформленні його на неповний робочий день тощо.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір фінансових санкцій за порушення законодавства про працю з питань оформлення трудових відносин складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 тис. грн.

Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 тис. грн.

Заходи державного контролю у вигляді інспекційних відвідувань проводяться без попередження роботодавця у будь-який час доби. При виявленні незадекларованих працівників під час проведення інспекційних відвідувань посадові особи Головного управління Держпраці у Київській області невідкладно притягують роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю.

Шановні роботодавці!

Закликаємо не намагатися обійти законодавство. Якщо ви використовуєте найманих працівників – укладайте з ними трудові договори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *