Хоча планові трудові перевірки й призупинили, це не означає, що їх не проводять зовсім.
Інспекційні відвідування тривають і під час карантину. Інспектори праці проводять позапланові заходи на підставі звернень громадян, які надійшли у цей період. Особливо ретельно контролюють:
- як додержують законодавства про працю, коли нараховують та виплачують зарплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
- чи своєчасно подають повідомлення про встановлені факти інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Після послаблення карантинних обмежень інспектори праці повернулися до інформаційних відвідувань роботодавців. Адже криза через COVID-19 вкотре нагадала, як уразливі ті, хто працює неформально. Натомість роботодавці, які використовують повністю задекларовану працю, мають гарантії та є більш захищеними.
В черговий раз звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Якщо вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.
Ваше мнение на особенно нужные для граждан вещи завоевывает уважения. Вы лучшие!