Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю у 2020 році

Народна мудрість стверджує, що сонце, повітря, та вода – друзі людини… Тому, одним із важливих елементів реабілітації  осіб з інвалідністю є санаторно-курортне лікування, яке містить комплекс заходів з відновлення здоров’я.

ВУкраїні четвертий рік поспіль діє новий механізм забезпечення коштом державного бюджету санаторно-курортними послугами осіб з інвалідністю та деяких інших пільгових категорій громадян шляхом заміни закупівлі санаторно-курортного лікування послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам на підставі трьохсторонньої угоди між: особою – структурним органом соціального захисту населення – санаторно-курортним закладом.

Завдяки цій формі роботи, людина з особливими потребами може для оздоровлення самостійно обрати санаторій та звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем  обліку, яким перевіряється інформація щодо обраного санаторно-курортного закладу відповідно до встановлених законодавством вимог.

УВАГА!!! Отримати безкоштовно санаторно-курортну путівку(згідно з чергою)може особа з інвалідністю, яка перебуває на обліку з цього питання в управлінні соціального захисту населення та праці згідно з поданою заявою та довідкою лікувального закладу за формою №070/о.

Встановлено вартість санаторно-курортних путівок для осіб з інвалідністю

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2020» від 1 червня 2020 р. № 355.

Відповідно до п. 17 Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 (зі змінами), встановлено у 2020 р. граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян, а саме:

  • особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства – 7740,0 (430,0) грн без податку на додану вартість;
  • особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку з числа осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства – 23450,0 (670,0) грн без податку на додану вартість;
  • и (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 6480,0 (360,0) грн з податком на додану вартість.

З вказаного питання можна звернутися безпосередньо до управлінь соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської рад за телефонами: 6-30-68.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *