Режим роботи та оплати праці під час карантину

У зв’язку з великою кількістю звернень громадян з питань додержання законодавства про працю в частині порядку запровадження змін щодо режиму роботи та оплати праці під час карантину, ГУ Держпраці у Київський області роз’яснює наступне:

«Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» в Україні з 12.03.2020 встановлено карантин. З метою попередження розповсюдження коронавірусної інфекції запроваджено ряд обмежувальних заходів. Також Верховною Радою України було прийнято Закон України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530).

На період встановлення карантину роботодавці змушені внести зміни до режиму роботи. Чинним законодавством передбачено ряд допустимих видів таких змін, зокрема: запровадження віддаленої (дистанційної) роботи, встановлення режиму простою або надання працівникам відпусток.

Згідно з пп. 1 п. 2 розд. II Закону від 17.03.2020р. №530-IX на період карантину роботодавець може доручити співробітникові виконувати роботу, визначену трудовим договором, удома.  Перевести співробітників на віддалену роботу можна тільки з відома працівника на підставі його заяви. У заяві має бути зазначена адреса, яка буде робочим місцем співробітника під час карантину.

Відповідно до норм Закону № 530, працівнику надається можливість отримати відпустку без збереження заробітної плати, строк якої не буде включено до загального терміну 15 днів, який обумовлений ст. 84 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України).

Однак, надання відпустки без збереження заробітної плати може відбуватися виключно за згодою працівника.

Роботодавець має право запровадити режим простою та призупинити виконання роботи працівниками на період карантину.

За статтею 113 КЗпП України, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.

Водночас, за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Поряд з цим, працівник має право скористатися правом на щорічну відпустку, яка надається на загальних підставах із збереженням заробітної плати».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *