«Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 29.06.2021 № 1584-IХ

  Пунктом 6 ч.3 ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) передбачено дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виплату державної соціальної допомоги, розмір якої підвищується на 50 процентів від розміру, передбаченого   абзацом 5 ч.1 ст.2 «Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю».

Частиною 3 ст.54 Закону пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для дітей з інвалідністю встановлено у розмірі не нижчому 3700 гривень.

Пунктом 5 Порядку призначення і виплати соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 03.02.2021 № 79 визначено, що за вибором осіб з інвалідністю з дитинства (законних представників осіб з інвалідністю з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей з інвалідністю віком до 18років), які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та на  пенсію, призначається державна соціальна допомога або пенсія.

Пенсія по інвалідності дітям з інвалідністю внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи призначається відповідно до частини 3 ст. 54 Закону в розмірі 3700 грн. з дня подання відповідної заяви на підставі медичного висновку на дитину з інвалідністю віком до 18 років,  експертного висновку про зв’язок захворювання/інвалідності з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС та посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, з урахуванням виплаченої органами соціального захисту населення державної соціальної допомоги у місяці призначення пенсії.

           З урахуванням зазначеного, батькам (законних представників) дітей потерпілих від Чорнобильської катастрофи, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, необхідно звернутись до органів Пенсійного фонду України стосовно призначення пенсії згідно статті 54 Закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *