Пільги на житло, комунальні послуги сільським педагогам на пенсії

Право на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах педагогічних працівників. Зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Надання пільг зазначеним категоріям осіб забезпечується за рахунок коштів державного бюджету. 

Умови забезпечення безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням осіб, які мають таке право визначає Порядок, який затверджений спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2006 р. за № 1193/13067.

Порядком визначено, що право пенсіонерів на гарантії підтверджується довідкою, виданою відділом освіти райдержадміністрації або адміністрацією установи (закладу), у якому вони працювали, сільською або селищною радою (у разі ліквідації закладу тощо) за постійним місцем проживання пенсіонера на підставі записів у трудовій книжці.

Пенсіонер, який проживав у сільській місцевості або селищі міського типу і користувався гарантіями, у разі переїзду до міста на постійне чи тимчасове місце проживання втрачає право на гарантії.

 Згідно Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України    від 29.01.2003р. № 117, управління соціального захисту населення ведуть персоніфікований облік осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою.

Для включення до Реєстру інформації пільговику необхідно:

-пред’явити паспорт;

-надати інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується;

-подати довідку про склад сім’ї, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів). 

Пільги сільським педагогам на пенсії надаються в межах соціальних норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»

Телефон для довідок (04576)6-41-31

1 thought on “Пільги на житло, комунальні послуги сільським педагогам на пенсії”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *