ПІЛЬГИ «ДІТЯМ ВІЙНИ»

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків м.Березань перебуває 1233 осіб пільгової категорії «ДІТИ ВІЙНИ».

Які особи відносяться до категорії “діти війни”?

дитина війни – особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. Тобто наймолодшим дітям війни зараз 74-75 років.

Які пільги передбачені законом “дітям війни”?

Дітям війни надаються такі пільги:

 • право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
 • використання чергової відпустки в зручний для них час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
 • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
 • першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
 • право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2020 році це 2940грн.) у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 • діти війни, які є особами з інвалідністю, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров’я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць.

УСЗНП 6-41-31

8 thoughts on “ПІЛЬГИ «ДІТЯМ ВІЙНИ»”

 1. Якщо пенсія 5400, чи маю я право на отримання пільги Діти війни, мені 83 роки. В соцзахисті Шевченківсього району мені відмовили. Дякую

  1. Доброго дня!
   Дітям війни пільги надаються з урахуванням сукупного доходу (пенсії). Якщо середньомісячний дохід перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, діти війни не мають права на отримання пільг. Станом на 1 січня 2021 року ця величина становить 3180грн.
   Отже, Ви не маєте права на отримання пільг як дитина війни. Рекомендуємо звернутися в УСЗН за місцем реєстрації за призначенням житлової субсидії.

 2. В моєї мами пенсія 3200 . Вона лікар вищої категорії , 40 років стажу і в неї пенсія 3200 . На 20 грн більша . Це підло і низько знімати всі пільги ! Скільки тих дітей війни залишилось ! В мене нема слів ! Забирати пільги в тих немічних людей !

 3. Мені 79. У мене пенсія 3300, самотня. В роті залишився один зуб. На повне протезування треба близько 6000. Міськрада не допомогла, я, відіте лі, нє бєдная! Сьогодні пішла в магазин-хліб подорожчав на 20%. Так важко жити, як оці останні 2 роки, ще не було ніколи !!!!!!!!!!!!!

 4. Скажіть в мамі 80 років,пенсія 2600,дитина війни має вона право на доплату як дитина війни

  1. Руслана, по питанню доплати, як дитині війни, потрібно звертатись до Пенсійного фонду. Згідно із законодавством, нарахування пенсійних виплат здійснює Пенсійний фонд України.

 5. Моя мама, дитина війни, їй 81. В чому може бути причина, що за попередній місяць не зарахували пільги на електроенергію?

  1. Олена, щоб з’ясувати причину, потрібно звернутись до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем проживання Вашої мами, бо причин може бути багато. Як варіант, можливо що за електроенергію є переплата, тому пільги, що були нараховані на електропостачання – зараховані за газопостачання тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *