ПІЛЬГИ БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ

багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

Вдповідно до ст..13 Закону України «Про охорону дитинства»,

багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються пільги, передбачені частиною третьою, з урахуванням умов, визначених частиною четвертою цієї статті.

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Установити, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 3 та 4 частини третьої та пунктом 1 частини шостої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Телефон для довідок (04576)6-41-31

94 thoughts on “ПІЛЬГИ БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ”

 1. Доброго дня.Мене звати Світлана,я одинока мама двійняток.В травні мала повторно здавати документи,у відділенні соц.забезпечення сказали,що не потрібно їх везти бо карантин і виплати будуть нараховувати автоматично.В липні прийшов лист на сільську раду,що вже знову потрібно везти весь пакет документів.Але коли я це зробила,працівник відділу навіть не прийняв їх.Виплату за липень начислили знову автоматично,чи мушу я тепер повернути ці кошти державі? Дякую.

  1. Шановна Світлано.
   Постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» встановлює, що строк виплат деяких видів державних соціальних допомог, які було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни. Орган соціального захисту населення протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою заяви та необхідних документів. Якщо отримувач допомоги протягом одного місяця з дати скасування карантину не подав заяви та необхідних документів, що не дає змоги провести перерахунок допомоги, органи соціального захисту населення вживають заходів щодо повернення суми надміру виплачених коштів до державного бюджету. Якщо Вам не підтверджено право на отримання виплати допомоги на дітей одиноким матерям за липень 2020 року, то зазначені кошти потрібно повернути. Тел. для довідки 6-37-07.

  2. Доброго дня. Я мати трьох дітей 7, 13,15 років батько став інвалідом 3 групи. трудове каліцтво ми немаємо ніяких пільгів чи ми маєм право на пільги. Працюємо на роботі.

   1. Іванна, багатодітним сім’ям надаються пільги 50% на житлово-комунальні послуги з урахуванням сукупного доходу сім’ї за останні шість місяців. Для визначення права на пільги потрібно звернутися до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем вашого проживання.

 2. Для надання соціальної допомоги багатодітній родині підприємство надало довідку про отриману заробітну плату з визначеною сумою податків та виплаченою заробітною платою. Яка конкретно сума повинна враховуватись Органом соціального захисту населення для обчислення пільки для сплати комунальних послуг?

  1. Доброго дня!
   Відповідно до п.5 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою КМУ від 04.06.2015 №389, до сукупного доходу сім’ї пільговика включається нарахована заробітна плата.
   Тобто, для визначення права на пільги враховується нарахована заробітна плата з усіма податками та зборами.

 3. Доброго дня! Скажіть будь ласка як порахувати чи вийде пільга як багатодітним. Яка сума на чоловіка жінку і троє дітей? Дякую.

  1. Наталія, для визначення права на пільги враховуються доходи багатодітної сім’ї за останні 6 місяців. До сукупного доходу включаються нараховані пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога (крім одноразової), доходи від підприємницької діяльності, допомога по безробіттю. Якщо хочете звернутися в березні то дохід берете за період з 01.09.2020 по 28.02.2021. Щоб визначити самостійно чи маєте ви право на отримання пільг, потрібно сукупний дохід сім’ї за шість останніх місяців поділити на 6 і поділити на 5 (кількість членів вашої сім’ї), і якщо сума не перевищує 3180грн. (в 2021 році), то ви маєте право на отримання пільг на 12 місяців.

 4. Доброго дня!!!Скажіть будь ласка,це в дійсності правда,що відмінили пільги багатодітним сім”ям(50% на комунальні послуги)?

  1. Nastya, багатодітним сім’ям пільги 50% не відміняли. Надаються пільги з урахуванням сукупного доходу сім’ї за останні шість місяців. Для визначення права на пільги потрібно звернутися до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем вашого проживання або самостійно визначити право шляхом ділення загальної суми грошових доходів багатодітної сім’ї за попередні шість місяців на шість і на кількість членів сім’ї, і якщо сума не перевищує 3180грн. (в 2021 році), то ви маєте право на отримання пільг на 12 місяців.

   1. Доброго дня! Чи можуть відмінити пільги багатодітним при несплаті комунальних, ми платили але частинами, зараз є невеликий борг, який звичайно оплатимо, і як потрібно оновлювати документи на отримання пільг 1 раз на рік чи 1 раз на півроку

 5. чи діють пільги дітям багатодітних сімей на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) у 2021році ?

  1. Віка, відповідно до закону безоплатний проїзд дітям з багатодітних сімей є.

 6. Добрий день,прийшла квитанція за світло 3760,а нарахували пільгу 460 грн,як нараховується пільга,це не 50%?

  1. Юлія, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 пільги нараховуються в межах установлених соціальних нормативів. Тобто, пільга надається лише на визначену норму, яка залежить від кількості членів сім’ї на яких поширюється пільга, також норма залежить від комунальних послуг якими Ви користуєтесь. Наприклад, сім’я пільговиків – чоловік, дружина і троє неповнолітніх дітей, користуються такими комунальними послугами – газопостачання на плиту та опалення, центральне водопостачання і електропостачання. Для такої сім’ї норма пільги на електрику становить 220 Квт.год на місяць і 50% пільги, то буде лише 184,80грн., хоча сім’я за місяць може використати, як у Вашому випадку, і більше 2000 Квт.год.. На будь-яку житлово-комунальну послугу пільги нараховуються з урахуванням визначеної норми. Рекомендуємо Вам звернутися до структурного підрозділу соціального захисту населення за Вашим місцем проживання для отримання детальної інформації про норми і суми нарахованих Вам пільг.

 7. Доброго дня куди можна звернутися про пільги для зубного протезуваннядитини?

  1. Христина, протезуванням зубів займаються медичні заклади. Звертайтеся до свого сімейного лікаря за консультацією.

   1. Доьрый день, куда можно обратится доя того что бы стать на квартирный учёт и улучшить житло?

    1. Леонід, квартирний облік здійснюється, як правило, за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

 8. Доброго дня! А якщо чоловік працює не офіційно то нам призначать пільги як багатодітна родина?

  1. Надія, якщо чоловік не працює, то відповідно до Порядку – для працездатних осіб, у яких відсутні доходи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць. Тому, рекомендуємо звернутися до структурного підрозділу соціального захисту населення за Вашим місцем проживання по питанню отримання пільг.

 9. Добрий день коли виплачували одноразову допомогу багатодітним сім’ям під час карантину у 2020р

 10. Доброго дня! Чи можна поновити отримання пільг, якщо старшій донці виполнилось 18, але вона навчається на денній бюджетній формі в університеті і приписана окремо до гуртожитка навчального закладу (тимчасово). Дякую за відповідь.

  1. Тетяна, так, пільги можна поновити. Відповідно до Закону, до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Звертайтесь до структурного підрозділу соціального захисту населення за Вашим місцем проживання по питанню отримання пільг.

   1. Доброго дня, за моїм місцем проживання нам відмовили в поновленні пільг, сказавши, що потрібно аби всі діти були приписані до одного місця ( а старша донька приписана до гуртожитку ) Чи можливо якось вирішити це питання? Буду вдячна за відповідь

    1. Тетяна, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

 11. Доброго дня, хотіла сьогодні в пенсійному взяти довідку про доходи за пів року, для оформлення пільг. Сказали що за пів року дають лише пенсіонерам , а всім іншим за попередній рік повністю.? ОК -5, або ОК-7!

  1. Доброго дня! Наталя,з приводу питань, щодо зазначених вами довідок рекомендуємо звернутися до Пенсійного фонду України.

 12. Доброго дня. Поясніть будь ласка, якщо багатодітна сім’я згідно закону має право на 50% пільг, до чого тут доходи? Це ж не супсидія…

  1. Інна, право отримувати багатодітним сім’ям пільги з урахуванням доходів визначено Законом України «Про охорону дитинства», а саме стаття 13 Закону:
   Багатодітним сім’ям надаються такі пільги:
   1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
   2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
   Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
   3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
   4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
   Установити, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 3 та 4 частини третьої та пунктом 1 частини шостої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

  1. Галина, у разі коли для багатодітної сім’ї визначено право, то вона отримує пільги протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права. Тобто поновляти пільги потрібно один раз на рік.

 13. Доброго дня. В мене троє дітей: найстаршому виповнилось 18р (інвалід 1А групи психічні захворювання), найменшій 6 міс. Відколи найстаршому виповнилось 18 років я перестала отримувати виплату на 3-ю дитину 1700грн., посвідчення багатодітності мені не продовжують, оскільки старшому 18 і він не може навчатися за станом здоров’я Чи можна продовжити посвідчення про багатодітність у моєму випадку?

  1. Галина, відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
   дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
   У вас двоє дітей віком до 18 років, а старший син вже досягнув віку 18 років і не навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, тому, відповідно до Закону, ваша сім’я не є багатодітною та не має права на продовження терміну дії посвідчення «Багатодітна сім’я».

 14. Доброго дня. Скажіть будь ласка, які документи слід здати для поновлення пільги на комунальні послуги.
  Вже пройшов рік. В нас вимагають крім довідок про доходи, декларації, довідки про розширений склад сім’ї, копії посвідчення пільговика ( батьків) ще й копії посвідчень дітей.

  1. Оксана, пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період. До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
   1) пенсія;
   2) заробітна плата;
   3) грошове забезпечення;
   4) стипендія;
   5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
   6) доходи від підприємницької діяльності;
   7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.
   Якщо є діти віком старше шести років, їм видаються посвідчення «Дитина з багатодітної сім’ї». У разі відсутності технічної можливості виготовлення посвідчення дитини з багатодітної сім’ї для оформлення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, структурним підрозділом/виконавчим органом або центром надання адміністративних послуг видається довідка дитини з багатодітної сім’ї, що підтверджує їх статус, зразки таких довідок затверджуються наказом Мінсоцполітики.
   До Реєстру також вноситься інформація і про склад сім’ї.

 15. Дякую. В мене дітям виповнилось 14 років. Фотографії не вклеїла. Таким чином їхні посвідчення виявились не дійсними…. Хоча і коли вони були дійсні, то не мали ніякої сили. Коли їх показуєш у медзакладі чи в автобусі, на нас у крайньому випадку дивляться як на прокажених. Виявляється в Україні цю пільгу ніхто не відміняв, але район у нас дуже бідний . Без поновлених дитячих посвідчень у мене не приймають документи на поновлення пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Чи правомірно це?

  1. Оксана! По-перше, у разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення дійсно вклеюється нова фотокартка, тому зверніться до відповідної служби, яка здійснює видачу посвідчень багатодітним сім’ям, це може бути центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), і вклейте фотокартки в посвідчення дітей. По-друге, відповідно до чинного законодавства, Ви маєте право подати письмове звернення до відповідної установи щодо порушеного питання і отримати відповідь у письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

 16. Доброго дня,мене звати Вячеслав скажіть будь ласка яку суму щомісячного розміру доходу рахують на одного члена багатодітної сімї при відмові їм від пільг? Чи враховуються відрахування від зарплати до загального доходу сімї? Чи надається письмовий документ органами соціального управління при відмові сімї від пільг?

  1. Вячеслав, для визначення права на пільги враховуються доходи багатодітної сім’ї за останні шість місяців. До сукупного доходу включаються нараховані пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога (крім одноразової), доходи від підприємницької діяльності, допомога по безробіттю. Щоб визначити чи маєте право на отримання пільг, потрібно сукупний дохід сім’ї за шість останніх місяців поділити на шість і поділити на кількість членів вашої сім’ї, і якщо ця сума не перевищує 3180грн. (у 2021 році), то багатодітна сім’я має право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення права. У разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує 3180грн. (у 2021 році), структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.
   Відповідно до п.5 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою КМУ від 04.06.2015 №389, до сукупного доходу сім’ї пільговика включається нарахована заробітна плата. Тобто, для визначення права на пільги враховується нарахована заробітна плата з усіма податками та зборами.

 17. У нас 6 дітей. Зарплати мінімальні ( м/с і викладач). Придбали дачу за 90000 тис. грн (останні гроші), щоб садити якусь городину. Ми не маємо тепер права ні на 50% за житло, ні на субсидію?

  1. Володимир, те що Ви придбали дачу на пільги ніяк не впливає. Для визначення права на пільги 50% багатодітній сім’ї враховуються лише доходи сім’ї пільговика , а не витрати. Наголошуємо на тому, що це стосується лише пільг, не субсидій.

 18. Підскажіть, будь ласка,плануємо оформляти документи на купівлю будинку , прописані тут і отримуємо пільгу просто треба оформити це офіційно чи скасовується нам пільга,бо сума в документах буде висока.Фактично покупка нерухомості виходить.

  1. Інна, угода з купівлі-продажу ніяк не впливає на право отримувати пільги. Для визначення права на пільги 50% багатодітній сім’ї враховуються лише доходи сім’ї пільговика, а не витрати. Наголошуємо на тому, що це стосується лише пільг, не субсидій.

 19. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи потрібно заново поновляти документи на пільги ( ми багатодітна сім’я, отримуємо кошти на комунальні послуги, документи поновляли в листопаді 2020р) як і тим хто користується субсидією. Так як з травня внесено зміни для тих хто отримує субсидії

  1. Катерина, пільговикам нічого поновляти не потрібно. Якщо Вам визначено право, то Ви отримуєте пільги протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права. Поновлення документів стосується лише тих, хто отримує субсидію, а не пільги.

 20. Добрий день. Чи можу я отримати пільгу як багатодітна на ком.послуги,якщо я не працюю???(лише чоловік)

  1. Наталя, якщо не працюєте, то відповідно до Порядку – для працездатних осіб, у яких відсутні доходи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць. Тому, звертайтесь до структурного підрозділу соціального захисту населення за Вашим місцем проживання по питанню отримання пільг, і у разі коли середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (3180 грн. у 2021 році), Ви маєте право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права.

 21. Доброго дня, цікавить питання. Ми- багатодітна сім’я, отримуємо пільгу 50% на комунальні послуги в безготівковій формі. Якщо надана пільга покриває витрати на комуналтні на місяць і є ще залишок, то куди він надходить? Я бачу з наступних надходжень, що він не сумується надалі

  1. Ольга, є дві форми отримання пільг – готівкова і безготівкова. З Вашого допису зрозуміло, що у Вас безготівкова форма. Якщо пільг повністю вистачає на покриття комунальних послуг, ще й залишається, то такі залишки пільгових коштів накопичуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків в АТ «Ощадбанку» і за підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати пільг на особисті банківські рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанку». У разі відсутності відкритого рахунка в АТ «Ощадбанк», потрібно звернутися в АТ «Ощадбанк» і відкрити банківський рахунок. Після 1 червня на цей ваш рахунок будуть перераховані залишки коштів за пільгами.
   Також, Ви в будь-який час можете звернутись з письмовою заявою до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем проживання, надати інформацію про номер вашого рахунку в будь-якому з 38 уповноважених банків (не обов’язково Ощадбанк) і перейти на готівкову форму виплати пільг. Тоді будете отримувати пільги щомісячно готівкою на банківський рахунок.

 22. Доброго дня) скажіть бвдь ласка, якщо я отримую безготівкову пільгу і не маю карточку Ощадбанку, то мені потрібно занести реквізити іншого банку яким користуюся, туди де я здавала документи, щоб перерахували залишок?

  і ще одне питання. Скільки разів на рік потрібно здавати документи? я подавала у грудні 2020, то наступний раз мені теж у грудні 2021 чи раніше?

  1. Валентина!
   Залишки пільгових коштів по безготівці можна буде забрати після 1 червня і лише в АТ «Ощадбанку». Якщо там немає рахунку, то потрібно відкрити. Звертатися треба в АТ «Ощадбанк».
   Якщо не відбулось ніяких змін (наприклад, зміна складу сім’ї, продовження терміну дії посвідчення, заміна чи отримання паспорту, зміна постачальника газу тощо), то звертатись Вам потрібно у грудні 2021.

 23. Ми багатодітна сім’я старшому сину у вересні виповнюється 18, він навчаеться в коледжі, але якщо піде в армію, а потім продовжить навчання, то виплата в сумі 1700 і статус багатодітної сім,ї анулюється чи призупиняється на період служби.

  1. Наталія, багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Тобто, якщо у Вас троє дітей і старший син досягне повноліття та не буде навчатися, то статус багатодітної сім’ї ви втратите, відповідно, не будете отримувати виплати 1700.

 24. Доброго дня
  Коли ми почали підключення газу до свого будинку нам говорили в собесі що сума пільги буде фіксована.В районі 2000 грн. Будемо зплачувати за газ решту що залишиться будемо платити за світло.
  З нового року ми оформили пільгу. І тепер прийшло 1400 потім 1100 дальше 900 в травні в районі 700 а в цьому місяці 340.
  При тому що ми сплачуємо 100% а не 50% як сказано в переліку для багатодітних.
  Чому так?
  До кого звертатись.

  1. Ольга, звертайтесь до відділу соцзахисту по вашому місцю проживання, так як саме соцзахист здійснює нарахування пільг на житлово-комунальні послуги. Пільги нараховуються згідно соціальних нормативів. Сума нарахованої пільги також залежить від складу сім’ї, площі житла, поверховості будинку, виду комунальних послуг, тарифів на житлово-комунальні послуги тощо.

  1. Світлана, відповідно до Положення про призначення субсидій, у разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії, крім випадку, коли пільговиками є члени сім’ї особи із складу домогосподарства, які не проживають за адресою домогосподарства.

 25. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо дитині з багатодітної родини зараз 17 і вона вступає до вищого навчального закладу літом, а у лютому буде 18 років. Я так зрозуміла, що посвідчення можна буде продовжити до 23 років за умови навчання на денній формі. А чи виплати 1700грн. будуть ще виплачувати? Дитині 2 роки.

  1. Катерина, у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, – довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років). У разі продовження терміну дії посвідчення багатодітної сім’ї, потрібно обов’язково повідомити управління соцзахисту щоб не припинили виплачувати 1700.

 26. Чи має право дитина з багатодітної сім‘ї на 50% знижку проживання у гуртожитку. Яким законодавством це встановлено?

  1. Галина, відповідно до Закону, дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
   1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
   2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
   3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
   4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;
   5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

 27. Доброго дня! Я подала документи на 1700 грн 14 траня 2021р. Чи прийдуть кошти в липні і за червень чи лише за липень???.

 28. Вітаю! Скажіть будь ласка, а чи можливо оформити 50% знижки на комуналку, якщо і я , і чоловік – ФОПи, 2га група? Як рахують доходи в такому випадку? Згідно річноготзвіту, чи згідно довідок ок5/7?

  1. Ліна, пільги багатодітним сім’ям надаються з урахуванням рівня доходу сім До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога (крім частини допомоги виплата якої здійснюється одноразово), доходи від підприємницької діяльності, допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.
   Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб незалежно від отриманих (не отриманих) ними доходів.
   У разі коли середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (3180 грн. у 2021 році), Ви маєте право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права.
   Рекомендуємо звернутись до структурного підрозділу соціального захисту населення за Вашим місцем проживання по питанню отримання пільг.

  1. Людмила, купівля автомобіля не впливає на право отримувати пільги. Для визначення права на пільги 50% багатодітній сім’ї враховуються лише доходи сім’ї пільговика, а не витрати.

 29. Чи надається пільга якщо є незначна заборгованість по комун послугах?

  1. Людмила, наявність заборгованості за комунальні послуги не впливає на право отримувати пільги.

 30. Добрий день!
  Щомісячно нам надходили нарахування пільги, як багатодітній сім”ї, щодо оплати комунальних послуг в безготівковому порядку на Ощадбанк, звідки автоматично вона розподілялася банком на оплату комунальних послуг, що на даний момент нашу сім”ю влаштовує.
  З”явилася інформація, що тепер субсидіантам не буде перераховуватися пільга на Ощадбанк, а потрібно відкрити поточний рахунок для отримання пільги в готівковому порядку.
  Підкажіть, будь ласка, чи стосується ця інформація пільги багатодітної сім”ї і чи можливо надалі отримувати пільгу в такому ж порядку на Ощадбанк?
  Чи все ж таки порядок зміниться і потрібно відкривати поточний рахунок для отримання пільги в готівковому порядку?

  1. Марія, на готівкову форму перевели всі субсидії, по пільгам Порядок не змінився, можете і надалі отримувати пільги в безготівковій формі.

 31. Доброго вечора! Яка вартість квитка для дитини з багатодітної сім’ї на поїзд? Чи є знижка? Наприклад: Вапнярка_ Одеса. Дякую

  1. Ольга, дітям з багатодітних сімей надається безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від відстані та місця проживання.
   Детальніше про пільговий проїзд залізничним транспортом: https://www.uz.gov.ua/passengers/ticket_discounts/

 32. Добрий день
  Чи можна під час карантину їздити по посвідченню для багатодітних сімей дітям?

  1. Юлія, дітям з багатодітних сімей надається безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.
   Дітям з багатодітних сімей з шести років видаються відповідні посвідчення.
   Відповідно до Закону, для пільгового проїзду пасажир повинен пред’явити посвідчення особи встановленого зразка чи довідку, на підставі якої надається пільга, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

   1. раніше така пільга діяла на всій території України (Закон України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ «Про охорону дитинства» п.4, ст. 13), а тепер коли громади впроваджують електронний облік перевезень получається, що пільга діє тільки в тій громаді де зареєстрована дитина. Місцеве управління транспортом стверджує що Держава ніяк не компенсує таких пільговиків. Це дійсно так? Це поширюється мабуть і на інші пільгові категорії: учасники бойових дій (АТО), інваліди т.ін. ?

    1. Ігор, так, дійсно починаючи з 2016 року держава припинила фінансування компенсаційних виплат перевізникам за наданий пільговий проїзд за рахунок коштів державного бюджету. Ці витрати взяли на себе місцеві бюджети. На жаль, на сьогодні не всі місцеві бюджети територіальних громад спроможні компенсувати перевізникам витрати за пільгове перевезення. Ситуація, що склалася, потребує врегулювання на рівні держави.

     1. чи є якась офіційна групова скарга, звернення, петиція під якою можна було б підписатися щоб пришвидшити цей процес або хоча б одержати офіційну відповідь від міністерства ?

     2. Ігор, відповідно до чинного законодавства громадяни України мають право звернутися до органів державної влади із заявою щодо реалізації своїх особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення і отримати відповідь у письмовій формі.

 33. Добрий день, як вирахувати скільки нарахують пільг на -50% на комуналку.Якщо я за все наприклад оплачую зимою 3000 грн ,скільки будуть нараховувати ???

  1. Доброго дня. Звертайтеся до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації/проживання.Дякуємо за розуміння!

 34. Номер гарячої лінії підкажіть ,щоб взнати за нарахування дитячих виплат при на родженні, пакунок малюка, та допомога 1700 грн багатодітна 15 45 впжко дозвонитись, можливо ще якийсь номер є?
  Львівська обл

  1. Доброго дня. Звертайтеся до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації/проживання, або скористайтеся пошуком в інтернетбраузерах. Дякуємо за розуміння!

 35. Доброго вечора. При оформленні пільги багатодітним у готівковій формі, сказали дати реквізити карти для виплат любого банку у мене ПриватБанк, чи дійсно крім Ощадбанку можна отримувати пільги на інший банк?

  1. Дарія, пільги готівкою можна отримувати у будь-якому з 38 уповноважених банків, в тому числі і у ПриватБанку.

 36. Доброго дня!Якщо чоловік не прописаний разом з сімєю.Як порахувати чи вийде пільга?

  1. Леся, для визначення права на пільги звертайтесь до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем вашого проживання.

 37. Добрий вечер, чи можна оформит пiльгу на комунальнi по мiсцю проживания, чи лише за мiсцем реестрацii

  1. Наталія, пільги можна отримувати як за місцем реєстрації, так і за адресою фактичного місця проживання без реєстрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *