Монетизація пільг на житлово-комунальні послуги

З 1 жовтня 2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (із змінами) почне діяти механізм надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.
 
 Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова

Пільги у грошовій безготівковій формі

Пільги у безготівковій формі призначатимуться громадянам які відповідно до законодавства мають право на пільги в автоматичному режимі. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».
 
             Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу, і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до установленого алгоритму дій і не бажають його змінювати.
 

Пільги у грошовій готівковій формі

Для того, щоб отримувати пільги у грошовій формі, пільговику потрібно у період з 1 до 15 жовтня подати заяву до управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради, у якій зазначити виплатні реквізити.При собі пільговик повинен мати паспорт, ідентифікаційний номер та довідку з банку про розрахунковий рахунок отримувача пільг. Довідку з банку надають лише ті пільговики, які  хочуть отримувати пільги готівкою через установу уповноваженого банку.
            Виплата пільги у грошовій готівковій формі буде здійснюватися з початку опалювального сезону шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».
 
              Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою. У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.
 

За більш детальною інформацією звертатись до відділу пільг УСЗНП або за тел.. (04576) 6-41-31

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *