ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

      Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому  що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених внесків залежить набуття страхового стажу.

          Відповідно до п.1 ст.24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.2020 року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн., а отже мінімальний страховий внесок – 1039,06 грн. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі..

         Нажаль, сьогодні є випадки, коли роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників,  причиною такого може бути і виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків. А отже, періоди, за які не сплачені внески, не враховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

             Як свідчить практика, дуже часто застраховані особи не знають про існуючі проблеми й довідуються про них тільки при виході не пенсію. Звертаємо Вашу увагу, що особи мають право на призначення пенсії за віком з 01.01.2020 по 31.12.2020 за наявності страхового стажу не менше 27 років.

               З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, а саме, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Пропонуємо заздалегідь з’ясувати фактичні суми доходу, які обліковуються в базах персоніфікованого обліку особисто.

            З метою недопущення приховування зайнятості, детінізації заробітної плати та недопущення випадків виплати заробітної плати в “конвертах” звертаємо увагу, що роботодавці несуть персональну відповідальність за не зарахування страхового стажу та заробітної плати для призначення пенсій найманих працівників.        Тільки офіційна заробітна плата є гарантією отримання соціальних виплат, а в майбутньому – гідної пенсії. Тільки офіційно оформлений найманий працівник, який отримує заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня, може відчувати себе соціально захищеним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *